Корисні властивості редьки і чим корисна чорна редька
Редьку садять не так часто. Але, тим не менш, вона дуже поживна і корисна. В ній солі, мінерали і вітамін C. Його зміст 20-30мг на 100г. Цінна вона і за редечное ефірну олію, білки, цукор і сухі речовини.
Відомі корисні властивості редьки. Вона сприяє утворенню травних соків, діє як жовчогінний і сечогінний засіб, позитивно позначається на метаболічних процесах. Коренеплід має свій характерний аромат і гострий смак. Гострі сорти допомагають поліпшувати травлення, а також підвищують апетит. З цієї причини такі коренеплоди можна у свіжому вигляді використовувати як додавання до важких страв. Коренеплід допомагає при гастриті, коклюші, закрепі, артриті і раку. Холециститі, каменях у нирках і подагрі.
Редька від кашлю
У народній медицині дуже цінують цей овоч і знають, як добре рятує редька від кашлю. Допомагає вона і на початковій стадії застуди.
Лікування редькою при цих недугах може проводитися по-різному. Зазвичай її натирають і змішують або з медом, або з сіллю. Ще можна вичавити сік з коренеплоду і приймати тільки його.
Лікувальні властивості чорної редьки
Відомі цілющі властивості чорної редьки. Вона багата вітамінами і мікроелементами. Білками, мінеральними речовинами, вуглеводами, натрієм, фосфором і залізом. Для боротьби з різними недугами використовують як м'якоть, так сік і насіння.
Сік надає заспокійливу та жовчогінну дію при запаленні жовчних проток. Ним лікують хвороби жовчного міхура, бронхів, серця, печінки. Він допомагає при ревматизмі, невралгіях і радикуліті.
Овоч можна застосовувати для профілактики атеросклерозу - він добре виводить зайвий холестерин з організму. Насіння в подрібненому вигляді використовуються як антибактеріальний засіб при виразках і ранах. Гострий і гіркий коренеплід допомагає виводити з організму віруси, отрути і бактерії. Калій, який міститься в ньому, приводить в норму водно-сольовий обмін. Також і виводить всю зайву воду. Овоч має сечогінну і послаблюючу дію.

Коренеплоди застосовують при застуді і грипі. Він має протикашльову властивістю. Зовнішньо застосовують сік - в якості компресів і розтирань. Всередину приймають настоянки, соки і відвари.
Лікування редькою - рецепти і рекомендації
Популярний народний засіб від кашлю - редька з медом. Великий коренеплід потрібно натерти на тертці. Його сік змішують з 100 г меду. Суміш залишають на 10 годин. Після дають відстоятися. Настій приймають 3 - 5 разів на день.
Можна зробити ліки, що допомагає при бронхіті. В цьому випадку хворому людині потрібен помічник. Хворий повинен прийняти гарячу ванну і укутати в теплу ковдру. Помічник повинен змішати 100г тертого коренеплоду і 100 г хрону. До них додають трохи меду і солі. Хворому потрібно натерти цією сумішшю спину і дати випити на ніч чаю з малиною.
При шкірних захворюваннях можна змащувати хворі ділянки наступній настоянкою. 100 г соку і 100 г вина випарюють на вогні при закритій кришці. Рідина повинна загуснути.
Одну столову ложку соку овоча, стільки ж соку моркви, буряку і кореня хрону потрібно змішати. Додати сік одного лимона. Приймати при гіпертонії три рази в день.

При анемії допомагає сік редьки з додаванням соку буряка і моркви. Суміш потрібно перелити в керамічний посуд і прибрати на три години в духовку. Приймають ліки до їжі по одній столовій ложці.
Настій із соку, меду і горілки з додаванням солі можна застосовувати при ревматизмі і як ранозагоювальний засіб.
Можна приготувати спиртову настоянку. 500г коренеплоду не очищаючи шкірки, дрібно нарізають і заливають двома склянками горілки. Настоювати два тижні, час від часу збовтувати. Приймати при новоутвореннях будь-якої локалізації.
У чорної редьки є і протипоказання. Якщо у людини чутливий шлунок, то для початку можна з'їсти невеликий шматочок. Якщо немає негативних наслідків, то значить все в порядку. Сердечникам небажано застосовувати препарати з цього овоча. А тим, у кого гастрит не тільки не можна проводити лікування редькою, їм слід повністю виключити її з раціону.
Можна ще довго перераховувати, ніж корисна редька. Вона здатна допомогти при багатьох недугах, зміцнити імунітет і заповнити нестачу вітамінів.