Плодова горностаєва моль (Yponomeuta padellus)
Тип шкідника: Шкідник плодових культур
Ряд: лускокрилі - Lepidoptera
Сімейство: горностаевые молі - Yponomeutidae
Зустрічається повсюдно. Пошкоджує сливу, аличу, абрикос, вишню, черешню, терен, горобину, рідше яблуню.
Метелик з розмахом крил 18-22 мм, передні крила білі з 16-19 чорними точками, розташованими трьома неправильними рядами; задні крила сірі. Яйце розміром 0,3 мм, жовтувате, округле. Гусениця довжиною 14-16 мм, жовто-сіра; голова, ноги чорні. Лялечка - 8-11 мм, темно-жовта; голова, крила і зачатки кремастер чорні. Кокон тонкий, білий.
Зимують гусениці першого віку під щитком. Наприкінці квітня вони виходять з-під щитків і відразу плетуть павутинні гнізда, з'єднуючи попарно листя. Розвиваються протягом 35-45 діб, проходячи п'ять століть. Заляльковуються в павутинні гнізда окремо один від одного. Через 8-10 діб, в кінці травня - початку червня виходять метелики. Років триває до середини серпня. Через 14-16 діб після виходу метелики спаровуються, після чого на 5-6 добу починають відкладання яєць. Самка відкладає по 15-40 яєць на гладку кору тонких гілок і заливає їх слизом, яка швидко застигає на повітрі.
Плодючість - 80-100 яєць. Через 8-15 діб відроджуються гусениці, впадають у діапаузу і залишаються під вологонепроникним щитком до весни наступного року. Навесні гусениці пошкоджують листя і обплітають гілки густою павутиною. У разі значних пошкоджень знижується кількість і якість врожаю, зменшується приріст пагонів, порушується процес закладання плодових бруньок. Чисельність плодової горностаєвої молі знижують несприятливі для шкідника погодні умови і значна кількість ентомофагів, зазначених для яблуневої горностаєвої молі.
Заходи захисту ті самі, що і для яблуневої горностаєвої молі.