Ложнокалифорнийская щитівка (Quadraspidiotus ostreaeformis)
Тип шкідника: Шкідник плодових культур
Ряд: рівнокрилих - Homoptera
Сімейство: щитівки - Diaspididae
Зустрічається повсюдно. Пошкоджує всі плодові, ягідні, багато лісових і декоративних порід.
Тіло самки до 1,5 мм завдовжки, короткоовальное, жовто-зелене; щиток самки - 2-2,3 мм, округлий, сіро-коричнеывй. Щиток німф самця - до 1 мм, короткоовальный, сіро-коричневий. Самець крилатий, жовто-оранжевий.
Зимують личинки другого віку, рідше самки під щитками на корі стовбурів і гілок. Навесні розвиток личинок триває у квітні, на початку травня відбувається линька і утворюються самці. Самки розвиваються протягом 30-45 діб. За цей час вони збільшуються в розмірі і в червні - початку липня починають відкладати яйця. Одна самка за 15-25 діб відкладає 25-80 яєць. Ембріональний розвиток триває невеликий період - від кількох хвилин або годин до доби. Відроджені личинки розповзаються по дереву, присмоктуються до кори і відразу починають утворювати щиток. В кінці червня - липні личинки линяють, переходять у другий вік і впадають у діапаузу до весни наступного року. За рік розвивається одна генерація.
Шкідник нерідко утворює численні колонії, покриваючи суцільним шаром кору стовбурів і гілок з нижньої сторони. Внаслідок висмоктування соків викривляються гілки, порушується ріст тканин, відбувається загальне ослаблення дерев, знижується урожай і погіршується його якість.
Личинками шкідника харчуються багато хижих комах, кліщі, павуки. Шкідника заражають їздці з семьейства хальцид та ін.
Заходи захисту. При чисельності, що перевищує 200 личинок на 1м гілки, - обприскування дерев за сплячим нирках в ранньовесняний період овицидамы. В період міграції личинок - обробка інсектицидами. У зв'язку з вогнищевим характером заселення ложнощитовки обробляти пестицидами слід тільки ділянки саду, попередньо виявлені обстеженням.