Дерев'яне яблуко
Даний фрукт має другу назву Ферония лимонна. Відноситься до сімейства Рутові.
Дерев'яне яблуко - повільно зростаюче дерево середніх розмірів з прямим стовбуром. Кора сіра, лущиться, зморшкувата з довгими шипами. Листки оберненояйцеподібні, довжиною до 13 см, темно-зелені, з запахом лимона. Квітки дрібні, рожеві. Плоди округлі, сірого відтінку, діаметром 5-12 см, покриті твердою, деревної оболонкою. М'якоть біла, липка, в'язка, солодкувата, містить велику кількість дрібних білих насіння.
Дерев'яне яблуко багате вітамінами, бета-каротином, рибофлавіном. До його складу входить лимонна кислота, слиз і мінерали. У листках містяться дубильні речовини, сапоніни, ефірну олію, псорален, оріентін. У околоплоднике виявлені кумарини, алкалоїди, жирні кислоти. З стовбура і гілок отримують камедь.
Батьківщиною рослини є Індія. Дерев'яне яблуко виросте в Шрі-Ланці, Південно-Східної Азії та Малайзії. Дерево висаджується в садах, парках, скверах, використовується для створення алей.

М'якоть цього фрукта їстівна, володіє гарним смаком і приємним ароматом. Для того щоб вжити плід, необхідно розбити тверду оболонку. Дерев'яне яблуко використовується в свіжому вигляді, в поєднанні з кокосовим молоком або пальмовим сиропом, а також йде на виготовлення солодких напоїв, варення, желе, цукерок, морозива та інших десертів. Молоде листя цієї рослини додають у салати.
У косметології з м'якоті феронии лимонної виробляють крем. З шкірки отримують ефірне масло, що входить до складу шампунів для волосся, крім того з шкірки отримують натуральні барвники для шовку і ситцю. Деревина йде на будівництво будинків і виготовлення сільськогосподарських знарядь.
Дерев'яне яблуко розмножується насінням, живцями. При насіннєвому розмноженні плодоношення дерева наступає на 2-3 роки пізніше, ніж при живцюванні. Рослина не примхливо, добре росте на будь-якому грунті. Для отримання багатих врожаїв рекомендується посадка на освітлених сонцем ділянках, оскільки культура світлолюбна. Догляд полягає в періодичному поливі в теплу пору року. У прохолодний сезон полив не потрібно.
Перед посадкою насіння піддають стратифікації, для цього їх замочують у теплій воді на 6 годин, потім висівають в суміш піску і кокосового торфу. Ємність з насінням поміщають в теплицю. Оптимальна температура для пророщування насіння +24-27°С.
Шкідниками феронии лимонної є щитівки, цитрусовий кліщ, борошнистий хробак. При нестачі або надлишку вологи на листках утворюються різні види плямистості, що призводить до їх опадання.