Теплиця на вашій ділянці
Так як у кожного дачника є мрія збирати на своїй ділянці великий урожай, то теплиці користуються найбільшою затребуваністю. Парник є спорудою захищеного грунту, яке призначене для вирощування різних овочевих культур, ранньої вигонки квітів і зелені. У теплиці рослини знаходяться від посіву насіння до часу зняття врожаю. Крім цього, у теплиці можна зняти за сезон кілька врожаїв.
Тепличне споруду можна і самостійно зробити, але потрібно витрачати сили на власних помилках набивати шишки. На сьогоднішній день часто можна зустріти оголошення «куплю теплицю» і, дійсно, краще купити готові моделі. При виборі розмірів потрібно визначити, скільки ви готові виділити місця для неї на садовій ділянці. По висоті вона зазвичай забезпечує пересування в повний зріст, а також нормальну циркуляцію повітря, необхідного для провітрювання.
Найбільш поширений варіант бюджетного фундаменту для теплиць є поєднання варіанти стовпчастого з дерев'яним підставою з бруса, обов'язково обробленої антисептиком. Такий фундамент при відносній легкості монтажу набагато дешевше і не вимагає при влаштуванні спеціальних навичок. Адже зовні красива теплиця повинна бути жорсткою та міцною, стійкою до снігового і вітрового навантаження, і не вимагати якогось особливого догляду. Всі ці якості можна застосувати до металевого каркасу.
Найпоширеніший матеріал, який використовується при будівництві дачних теплиць, - сталевий профіль. У порівнянні з алюмінієвим профілем, він потребує додаткової антикорозійної обробки, але набагато дешевше і надає можливість проводити збірку на зварюванні, на шпунтових з'єднаннях, фіксуючи кріплення спеціальними саморезами. При виборі матеріалу дуже важливим є товщина стінки профілю і його перетин.
На ринку вартість парникових споруд у різних виробників, що використовують однакові профілі, значно відрізняється. При рівних витратах у формуванні ціни на вже виготовлену теплицю велику роль відіграє товщина профілюючою стінки. І чим товще, тим, звичайно, краще. Але при виборі матеріалу каркаса потрібно мати чітке уявлення співвідношення ціна-якість. При їх експлуатації в кліматичній зоні, яка має висоту снігового покриву до 1 м, самим оптимальним вважається застосування сталевих профілів, які мають товщину стінки не менше 1,5 мм. Такі моделі можуть витримати снігове навантаження навколо теплиці до 80 див. Слід зазначити, що стійкість теплиці до різних снігових навантажень залежить ще і від конструктивних особливостей каркаса.