Антистресовий сад
Людині стає все важче відновлювати фізичні сили та зберігати душевну рівновагу. У більш вигідному положенні знаходяться селяни, власники заміських будинків і дачники. Адже орудуючи косаркою на газоні або плоскорізом на грядці, вони роблять це не лише для свого улюбленого саду, але і собі на благо, звільняючись від роздратування і втоми, що накопичилися за тиждень.
Те, що перебування в саду благотворно позначається на фізичному та психічному стані людини, у садівників ніколи не викликало сумнівів. Звичайно, прогулянка по саду або відпочинок в зеленій альтанці сприяє відновленню наших сил, але активний відпочинок приносить більше користі. Це стверджують тепер і лікарі, які все частіше звертають увагу своїх пацієнтів на цілющу силу спілкування з природою, нехай навіть виключно в рамках «дачної програми» або «агротуризму». В Америці і в країнах Західної Європи в багатьох клініках і пансіонатах для перестарілих вже давно використовують "садову терапію при лікуванні різних психічних розладів. Позитивні емоції у пацієнтів з депресивними станами викликає, наприклад, сам процес вирощування рослин - від посадки та догляду за ними до збору врожаю, що сприяє виробленню у хворого певного терпіння. Коли людина бачить плоди своєї праці, то до нього повертається почуття радості та задоволення. Що ж стосується садівників-любителів і селян, то їм це стан знайоме як нікому іншому. Так що, якщо ви маєте потребу у відновленні життєвих сил, то вам не варто упускати таку чудову можливість.
"Антистресовий" сад повинен повернути людину до її природного стану, дати можливість йти на поводу своїх почуттів і бажань хоча б на відпочинку. Наприклад, на той випадок, коли на загальній терасі будинку, де збирається вся сім'я, стає дуже шумно, а ви не готові підтримати загальні веселощі, в саду має бути таке місце, куди в будь-який момент можна зайти, щоб, зручно влаштувавшись, деякий час побути на самоті. Всім відомо, що для підйому настрою іноді немає нічого кращого, ніж дружня бесіда. Тому потрібно, щоб ваше улюблене місце дозволяло приймати гостей прямо в саду. Для створення такого куточка використовуйте спеціальну меблі, яку можна залишати під відкритим небом в будь-яку погоду. Наприклад, меблі з пластику - її не потрібно кожен раз забирати під дах.
Великий доглянутий газон - чудове прикраса саду. Соковита зелень трави діє на людину заспокійливо, а на ділянці створюється відчуття простору. Але, щоб не стати рабом газонокосарки, треба зробити головне - правильно обрати вид трави: вона повинна рости не так швидко, і давати гарний і щільне покриття.
Різнокольорові фарби завжди сприяють гарному настрою. Проте зловживати цим не варто, так як занадто строкаті квітники викликають скоріше роздратування. Щоб створити вишукану по красі колірну комбінацію, буває достатньо використовувати не більше двох основних кольорів.
Різні фіолетові відтінки кольорів дзвіночків, шавлії дібровного і дельфініума чудово поєднуються з білими суцвіттями флоксів або інших кольорів. Віддавайте перевагу стриманим тонам: рожевий, білий, синій, світло-жовтий і фіолетовий діють заспокійливо, на відміну від вогненно-червоного і оранжевого. Але антистресовий колір № 1, безумовно, зелений - колір життєстверджуючий і заспокійливий одночасно. Тому без декоративнолистних рослин не може обійтися жоден сад.